Jak wyglądałby Twój idealny dzień w pracy?

To pytanie pozwala sprawdzić dopasowanie kandydata do oferowanego stanowiska. Niejednokrotnie zdarza się, że kandydat wyobraża sobie pracę na danym stanowisku zupełnie inaczej. Specyfika takiego samego stanowiska niejednokrotnie jest zupełnie inna w różnych firmach, czy branżach. Co więcej, oferty pracy często nie zawierają wszystkich potrzebnych informacji.

Zadanie tego pytania pozwoli na dyskusję na temat oczekiwań i potrzeb kandydata. Dzięki temu wybranie kandydata, który będzie się czuł odpowiednio na wybranym stanowisku będzie prostsze.

Niejednokrotnie zdarzy się że odpowiedź kandydata nie pokrywa się z wybranym stanowiskiem. Warto wtedy pociągnąć rozmowę dalej i opisać kandydatowi czym dokładnie różnią się obowiązki na wybranym stanowisku od jego oczekiwań i przedyskutować, czy ta różnica jest dla niego znacząca, czy jest do zaakceptowania.

PORADA: Jeżeli kandydaci często inaczej wyobrażają sobie pracę na wybranych stanowisku, niż ona w rzeczywistości wygląda, warto przeformułować ofertę pracy. Dzięki temu następni kandydaci otrzymają potrzebne informację przed zaaplikowaniem. Zwiększy to jakość pozyskanych aplikacji.

Powered by BetterDocs

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *