Jak wyglądałby Twój idealny dzień w pracy?

To pytanie pozwala sprawdzić dopasowanie kandydata do oferowanego stanowiska. Niejednokrotnie zdarza się, że kandydat wyobraża sobie pracę na danym stanowisku zupełnie inaczej. Specyfika takiego samego stanowiska niejednokrotnie jest zupełnie inna w różnych firmach, czy branżach. Co więcej, oferty pracy często nie zawierają wszystkich potrzebnych informacji.

Zadanie tego pytania pozwoli na dyskusję na temat oczekiwań i potrzeb kandydata. Dzięki temu wybranie kandydata, który będzie się czuł odpowiednio na wybranym stanowisku będzie prostsze.

Niejednokrotnie zdarzy się że odpowiedź kandydata nie pokrywa się z wybranym stanowiskiem. Warto wtedy pociągnąć rozmowę dalej i opisać kandydatowi czym dokładnie różnią się obowiązki na wybranym stanowisku od jego oczekiwań i przedyskutować, czy ta różnica jest dla niego znacząca, czy jest do zaakceptowania.

PORADA: Jeżeli kandydaci często inaczej wyobrażają sobie pracę na wybranych stanowisku, niż ona w rzeczywistości wygląda, warto przeformułować ofertę pracy. Dzięki temu następni kandydaci otrzymają potrzebne informację przed zaaplikowaniem. Zwiększy to jakość pozyskanych aplikacji.

Powered by BetterDocs